Przewodnik kandydata

KILKA SŁÓW O NETKADRA

Netkadra to agencja pracy tymczasowej specjalizująca się w poszukiwaniu pracy dla osób niepełnosprawnych. Aktywizujemy zawodowo i wspieramy osoby niepełnosprawne na rynku pracy poprzez profesjonalną rekrutację oraz dobór miejsca pracy do oczekiwań kandydatów. Netkadra to szansa na samodzielność, niezależność finansową, elastyczność zatrudnienia oraz nowe umiejętności i pracę od zaraz dla osób niepełnosprawnych. Gwarancja bezpieczeństwa zatrudnienia.
Naszą siłą jest specjalizacja. Mikrotech S.A. do której należy marka Netkadra od 21 lat aktywizuje zawodowo osoby niepełnosprawne. Wyróżnia nas wiedza i doświadczenie w pracy dla osób niepełnosprawnych, dlatego warto aplikować już dziś i dołączyć do Netkadra. Nasz cel to osoby niepełnosprawne samodzielne i aktywne na rynku pracy.
Codziennie delegując pracowników niepełnosprawnych do pracy u naszych klientów pokazujemy jak wartościowi są to pracownicy. Łamiemy bariery pomiędzy pracownikami niepełnosprawnymi a pracodawcami.

CO ZYSKUJE KANDYDAT REJESTRUJĄC SIĘ W BAZIE NETKADRA?

Rejestrując się w bazie kandydatów Netkadra poprzez formularz na stronie internetowej www.netkadra.pl zyskujesz dostęp do bazy aktualnych ofert pracy oraz pierwszeństwo zatrudnienia (możliwość pracy od zaraz), ponieważ to właśnie w bazie kandydatów nasi konsultanci w pierwszej kolejności szukają odpowiednich osób na rekrutowane stanowiska dla Klientów Netkadra.
Jeśli nie masz dostępu do sieci – możesz zarejestrować się telefonicznie lub w siedzibie agencji. Zapraszamy!
Rejestracja jest całkowicie darmowa i nie oznacza konieczności podjęcia pracy w Netkadra.

NA CZYM POLEGA PRACA TYMCZASOWA?

Praca tymczasowa to forma zatrudnienia o charakterze okresowym. Agencja pracy tymczasowej rekrutuje i zatrudnia pracowników, a następnie deleguje ich do pracy w firmie pracodawcy użytkownika – Klienta Agencji. Pracownik tymczasowy jest zatrudniony przez agencje na umowę o pracę na czas określony i to agencja jest jego formalnym pracodawcą, jednak swoje obowiązki wykonuje na rzecz i pod kierownictwem pracodawcy użytkownika.

DLACZEGO WARTO ZOSTAĆ PRACOWNIKIEM TYMCZASOWYM?

Bezpieczeństwo zatrudnienia

Netkadra to gwarancja rzetelnie naliczanych i wypłacanych pensji, zawsze na czas.
Pracownikom agencji oferujemy zatrudnienie na umowę o pracę na czas określony.

Elastyczność

Oferujemy możliwość pracy w różnym wymiarze godzin; zależnie od oferty i Twoich możliwości – np. cały etat, pół etatu, praca weekendowa… - praca w różnych godzinach i dniach tygodnia

DOŚWIADCZENIE – nowe umiejętności, możliwość przekwalifikowania, rozwój


Praca tymczasowa daje Ci możliwość sprawdzenia się na różnych stanowiskach i wyboru branży, środowiska i kultury organizacyjnej, w której będziesz się czuł pewnie i gdzie praca będzie dawała Ci satysfakcję.
Różnorodność pracodawców i doświadczeń to duży atut w karierze, który mówi o zaangażowaniu, elastyczności pracownika, szybkiej adaptacji do zmian oraz gotowości do ciągłego rozwoju.
Praca tymczasowa pozwala rozwijać się w wielu kierunkach. Dzięki różnym doświadczeniom jesteś bardziej efektywnym i cennym pracownikiem dla kolejnych pracodawców, co może gwarantować stałe zatrudnienie.
Odkryj z Nami swoje możliwości i Bądź aktywny zawodowo!
Praca tymczasowa to dobre rozwiązania dla osób w każdym wieku:

  • świetna praca na start dla studentów, absolwentów, osób młodych, bez doświadczenia – doskonałe warunki do rozwoju
  • praca dla osób powracających na rynek pracy po dłuższej przerwie, młodych matek – elastyczne rozwiązanie, pozwalające łączyć pracę z innymi obowiązkami
  • praca dla osób po 50 roku życia, szansa na dodatkowy dochód na emeryturze

Szybkość zatrudnienia

Oferujemy możliwość pracy od zaraz, kandydaci Netkadra otrzymują oferty pracy nawet w kilka godzin od rejestracji w naszej bazie.
Sumiennym i zmotywowanym pracownikom Netkadra w pierwszej kolejności składamy kolejne oferty pracy u nowych Klientów agencji, co gwarantuje Ci ciągłość zatrudnienia.

Wsparcie konsultantów

Przez cały proces rekrutacji oraz okres zatrudnienia dedykownay konsultant Netkadra jest z Tobą w kontakcie i służy pomocą, gdy tylko jej potrzebujesz

Samodzielność

Praca tymczasowa to dodatkowe źródło dochodu gwarantujące większą stabilność finansową i samodzielność;
dołączając do nas stawiasz na niezależność i aktywność zawodową

Dopasowanie miejsca pracy do Twoich kwalifikacji i oczekiwań


Konsultanci Netkadra od lat specjalizują się w poszukiwaniu pracy dla osób niepełnosprawnych. Doskonale znają rynek pracy i oczekiwania osób niepełnosprawnych.
Zadbamy o to, abyś mógł w pełni wykorzystać swoje umiejętności. Wyróżnia nas indywidualne podejście do każdego kandydata.
Skorzystaj z naszego bogatego doświadczenia i wsparcia!
Zaufaj specjalistom Netkadra i znajdź najlepsza pracę dla Ciebie!
Oszczędzaj czas. Współpraca z Netkadra to doskonała alternatywa dla czasochłonnego poszukiwania pracy na własną rękę.

NA JAK DŁUGI OKRES PRACOWNIK TYMCZASOWY MOŻE ZOSTAĆ ZATRUDNIONY?

Zgodnie z ustawą, w ciągu 3 lat agencja może delegować pracownika tymczasowego do wykonywania pracy na rzecz jednego pracodawcy przez okres nieprzekraczający łącznie 18 miesięcy.

CZY NETKADRA POBIERA OD KANDYDATÓW OPŁATĘ ZA REJESTRACJĘ, PROCES REKRUTACJI I ZATRUDNIENIE?

Nie, agencja nie pobiera od kandydatów żadnych opłat za rejestrację, proces rekrutacji i zatrudnienie.

NA JAKIE STANOWISKA REKRUTUJE AGENCJA NETKADRA?

Oferujemy możliwość podjęcia pracy na stanowiskach:
- pomocniczych wspierających produkcję (magazynier, operator wózka widłowego, pakowacz, inwentaryzator, operator linii produkcyjnej)
- produkcyjnych (szwaczka)
- porządkowych
- telefonicznej obsługi klienta (pracownik call center/telemarketer)
- biurowych (pomoc biurowa, operator wprowadzania danych)
- wspierających sprzedaż (dystrybutor ulotek)
- pracownik sieci handlowej (sprzedawca/kasjer, praca przy wykładaniu towaru)
- portier, dozorca, szatniarz

JAK PRZEBIEGA REKRUTACJA PRACOWNIKA TYMCZASOWEGO NETKADRA?

1. Rejestracja w bazie Netkadra

Zarejestruj się w naszej bazie kandydatów wypełniając FORMULARZ REJESTRACYJNY CV na stronie internetowej, telefonicznie lub w siedzibie agencji.
Pamiętaj! Udzielaj informacji zgodnie z prawdą licząc się z możliwością weryfikacji tego, co napisałeś w kolejnych etapach rekrutacji.

JAK WYGLĄDA WSPÓŁPRACA Z AGENCJĄ NETKADRA PO PODPISANIU UMOWY?

Od momentu podpisania umowy o pracę zostajesz pracownikiem tymczasowym Netkadra. Następnie agencja deleguje Cię do pracy u swojego Klienta.
Po podpisaniu umowy otrzymasz od Twojego konsultanta Netkadra szczegółowe informacje dotyczące firmy i stanowiska, które ułatwią Ci start w nowym miejscu pracy. Zadbamy o to, abyś posiadał komplet informacji, znał swoje prawa i obowiązki.
Nie musisz martwić się żadnymi formalnościami związanymi z zatrudnieniem – my zajmiemy się wszystkim.
Możesz liczyć na nasze wsparcie przez cały okres zatrudnienia.
Netkadra odpowiada również za obsługę prawną i kadrowo-płacową pracownika tymczasowego. To agencja wypłaci Ci wynagrodzenie, odprowadzi składki ZUS oraz rozliczy urlopy.

CZY PRACA TYMCZASOWA WLICZA SIĘ DO STAŻU PRACY?

Tak, okres pracy tymczasowej wlicza się do stażu pracy. Zostanie on również uwzględniony przy ustalaniu wysokości emerytury lub renty.

CZY PRACOWNIKOWI TYMCZASOWEMU PRZYSŁUGUJE UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE?

Tak, agencja zatrudniając pracownika tymczasowego na umowę o pracę odprowadza składki na ubezpieczenia społeczne. Pracownik tymczasowy ma prawo do bezpłatnego leczenia.

CZY PRACOWNIKOWI TYMCZASOWEMU PRZYSŁUGUJE URLOP?

Tak, pracownik tymczasowy ma prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze 2 dni za każdy pełny miesiąc pozostawania w dyspozycji jednego pracodawcy użytkownika. Urlop nie przysługuje pracownikowi tymczasowemu za okres, za który u poprzedniego pracodawcy wykorzystał urlop wypoczynkowy. W przypadku pracy na rzecz pracodawcy użytkownika przez okres 6 miesięcy lub dłuższy, pracownikowi tymczasowemu przysługuje urlop na żądanie.

CZY OSOBA BEZROBOTNA ZAREJESTROWANA W URZĘDZIE PRACY MUSI ZGŁOSIĆ DO URZĘDU FAKT PODJĘCIA PRACY TYMCZASOWEJ?

Tak, pracownik tymczasowy ma obowiązek poinformować Urząd Pracy, w którym jest zarejestrowany, o fakcie podjęcia zatrudnienia w terminie do 7 dni.

CZY PRACOWNIK TYMCZASOWY MOŻE WYPOWIEDZIEĆ UMOWĘ O PRACĘ?

Tak, zarówno pracownik tymczasowy jak i agencja ma prawo rozwiązać umowę o pracę tymczasową. Okres wypowiedzenia wynosi: - 3 dni, gdy umowa o pracę została zawarta na okres nieprzekraczający 2 tygodnie (liczone od dnia złożenia wypowiedzenia) - 1 tydzień, gdy umowa o pracę została zawarta na okres dłuższy niż 2 tygodnie (liczony od najbliższej niedzieli do następnej soboty).

JAK SZYBKO MOŻNA SPODZIEWAĆ SIĘ OFERTY PRACY OD AGENCJI?

Jeśli kandydat posiada odpowiednie kwalifikacje i aktualne oferty pracy odpowiadają jego oczekiwaniom może rozpocząć pracę od zaraz. Jednak czas oczekiwania na pracę może być różny, uzależniony od aktualnej sytuacji na rynku pracy, sezonu, kwalifikacji, potrzeb oraz dyspozycyjności kandydata.